Remis z Błyskawicą (relacja)

Starcie w ramach trzeciej kolejki rozgrywek Klasy B pomiędzy Silesią a Błyskawicą Szewce nie było specjalnie porywającym widowiskiem. Owszem, emocji nie brakowało, ale poziom sportowy spotkania nie zachwycił. Obie drużyny zainkasowały po pierwszym punkcie w sezonie i mogą się szykować do następnych spotkań.

Mecz był jednak historyczny ze względu na miejsce jego rozegrania. Z uwagi na trwające prace remontowe na boisku w Szymanowie po raz pierwszy wystąpiliśmy w roli gospodarza na obiekcie w Krynicznie. Z boiskiem, które gościć nas będzie przez najbliższych kilka miesięcy, przywitaliśmy się nie najlepiej. W mocno znów okrojonym składzie i bardzo eksperymentalnym ustawieniu przez pierwszy kwadrans nie byliśmy w stanie poważniej zagrozić bramce rywali. Ci natomiast atakowali odważnie, ale kapitalnie interweniował Kamil Sobieraj. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy ożywili się nasi gracze i zdołali w końcu otworzyć wynik. Z lewej strony z piłką ruszył Michał Osowski, dograł w pole karne, a piłka po błędzie obrońcy znalazła się pod nogami Szymona Staronia, który spokojnym strzałem wyprowadził Silesię na prowadzenie.

Drugą odsłonę meczu znów z animuszem rozpoczęli rywale. Przez kilkanaście minut dyktowali warunki gry, ale niewiele z tego wynikało. Gdy wydawało się, że udało się opanować sytuację, ładnym uderzeniem z dystansu popisał się gracz Błyskawicy, pokonując K. Sobieraja, który tym razem znalazł się nieco za daleko od swojej bramki. Końcowe 20-25 minut meczu nie przyniosło już zmiany rezultatu. Obie ekipy stwarzały sobie sytuacje, ale pod obiema szesnastkami zawodziła skuteczność. Pierwszy punkt znalazł się więc na koncie naszego zespołu, choć trudno mówić o jakimś specjalnie dobrym spotkaniu Silesii. Na szczęście wakacje się kończą i za tydzień powinniśmy wreszcie zobaczyć zespół w składzie zdecydowanie bliższym optymalnemu, co powinno też przełożyć się na lepszą i skuteczniejszą grę.

Silesia: K. Sobieraj - D. Szulc, M. Kobryn, M. Prorok, A. Woźny (75' M. Mikołowski) - D. Rajter (82' W. Ziętek), F. Pokora - M. Osowski, J. Urban, Sz. Staroń - P. Łuczak (kpt)