Błękitni Pawłów Trzebnicki - Silesia Szymanów (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę 8 września 2019 r. szymanowianie udadzą się po raz kolejny na wyjazdowe starcie w ramach rozgrywek Klasy B. Rywalem naszej drużyny będą Błękitni Pawłów Trzebnicki, a początek spotkania wyznaczono na godz. 14:00.

Szykuje się pierwsza w historii konfrontacja z zespołem z Pawłowa Trzebnickiego, bowiem gdy obie drużyny rywalizowały przez jakiś czas na poziomie Klasy C, Błękitni byli w grupie trzebnickiej, my zaś pozostawaliśmy w grupach wrocławskich. W minionym sezonie nasi niedzielni rywale występowali w II grupie wrocławskiej Klasy B, zajmując 12. miejsce (ostatnie, nie licząc wycofanych z rozgrywek ekip z Paniowic i Szczytkowic). W 26 meczach zgromadzili 13 punktów, jesienią wygrywając w Będkowie i Paniowicach, a wiosną dostając dwa walkowery za zaplanowane mecze z wycofanymi zespołami oraz notując cenny remis w Ozorowicach. Obecne rozgrywki rozpoczęli wyjazdowym remisem 2:2 w Kamieniu, by w dwóch kolejnych spotkaniach schodzić z boiska pokonanymi: 1:9 na własnym obiekcie przeciwko Sparcie Wszemirów oraz 9:1 w Nowym Dworze w spotkaniu ze Spartą Będkowo. Po trzech kolejkach zajmują z jednym punktem 14. miejsce w tabeli, legitymując się najsłabszym bilansem bramkowym: 4-20.

Nie znając rywala, ani jego faktycznych możliwości, trudno przewidywać, jak może się potoczyć niedzielne starcie. Najważniejszą informacją pozostaje ta, że po przerwie wakacyjnej do gry wracają już niemal wszyscy nasi gracze, a tak dokuczający jeszcze tydzień temu brak 6-7 podstawowych zawodników nie powinien mieć już miejsca. Szeroka kadra i mocna ławka były naszymi atutami w poprzednim C-klasowym sezonie, oby tak też zaczęło być na nieco wyższym poziomie rozgrywkowym.

Zawodnikom przypominamy - zbiórka o godz. 12:30 w stałym miejscu lub o godz. 13:15 na boisku w Pawłowie Trzebnickim. Wszystkich naszych sympatyków zapraszamy natomiast do wspólnego wyjazdu i dopingu dla naszej ekipy.