KS Dobroszów - Silesia Szymanów (zapowiedź)

Powrót do Klasy B nie był dla graczy Silesii udany. Grająca w mocno eksperymentalnym składzie ekipa z Szymanowa, kończąca mecz w "9" po urazach dwóch zawodników, uległa w Ligocie Pięknej miejscowej ekipie 1:4. Punktów przyjdzie więc poszukać w najbliższą niedzielę o godz. 12:00 na boisku w Bykowie, gdzie rywalem naszego zespołu będzie spadkowicz z Klasy A, drużyna KS Dobroszów.

Gracze ekipy reprezentującej miejscowości Dobroszów i Januszkowice ostatnie dwa sezony spędzili na boiskach A-klasowych. Nie zdołali jednak kilkanaście tygodni temu uratować ligowego bytu i zajmując 12. miejsce w II grupie musieli się pogodzić z degradacją do Klasy B. Próbowali swoich sił również w regionalnych Pucharze Polski, ale w pierwszej rundzie ulegli Burzy w Godzieszowej. Obecny sezon niedzielny rywal Silesii rozpoczął wyjazdem do Nowego Dworu k. Trzebnicy, gdzie rywalizował ze Spartą Będkowo. Dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale gospodarze byli w stanie wyrównać, a w 80. minucie wyszli nawet na prowadzenie. Decydujące minuty należały jednak do gości z Dobroszowa, którzy zdobyli dwa gole i zainkasowali cenne wyjazdowe trzy punkty.

Starcie w Bykowie powinno mieć nieco inny obraz niż rywalizacja sprzed tygodnia. Nadal trudno powiedzieć, by do dyspozycji trenera byli wszyscy gracze, ale wszystko wskazuje na to, że powinno być kadrowo lepiej niż kilka dni temu. Można być jednak pewnym, że doświadczony zespół z Dobroszowa postawi znacznie cięższe warunki niż poprzedni rywale Silesii, a zdobycz punktowa przywieziona z tego wyjazdu byłaby niezwykle cenna.

Graczom przypominamy - zbiórka w Szymanowie o godz. 10:45, na miejscu w Bykowie o godz. 11:15, a początek spotkania o godz. 12:00. Zapraszamy wszystkich sympatyków naszego zespołu do wspierania nas tego popołudnia.