WKS Chełstów - Silesia Szymanów (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę 23 czerwca 2019 roku meczem w Twardogórze szymanowianie zakończą obecny sezon rozgrywek Klasy C. Rywalem naszej drużyny będzie WKS Chełstów, a początek spotkania zaplanowano na godz. 14:00.

Obie ekipy rywalizowały ze sobą dotychczas trzykrotnie. Dwa razy (w Szymanowie) lepsi okazywali się nasi gracze, raz górą byli przeciwnicy. Jesienią 2017 roku na własnym boisku zawodnicy Silesii pewnie wygrali 6:2, a rok później niemal powtórzyli ten wynik, choć akurat tamten mecz miał zdecydowanie większy bagaż emocji w sobie. Goście z Chełstowa po dwóch rzutach karnych prowadzili już 2:0 na naszym boisku, ale kapitalna pogoń ze strony szymanowian dała im remis do przerwy i dzięki trzem kolejnym golom ostateczną wygraną 5:2. Dorobkiem bramkowym podzielili się wówczas Piotr Krykwiński (dwa trafienia) oraz Daniel Edelbauer, Bartosz Radzikowski i Beniamin Wiórko. Historię spotkań z Chełstowem dopełnia nieszczęsne starcie z wiosny ubiegłego roku. Kolejkę wcześniej nasi gracze pokonali lidera Grunwald Wrocław i gdy wydawało się, że rozpoczną marsz po awans, potknęli się już na pierwszej przeszkodzie. Choć dwukrotnie dzięki golom P. Krykwińskiego obejmowali prowadzenie, gospodarze dwa razy wyrównywali stan meczu, by ostatecznie zadać decydujący cios. Tym razem łatwiej na pewno nie będzie, ale jeśli gracze Silesii chcą do końca walczyć o pierwszą pozycję w tabeli, muszą wygrać. Wtedy pozostanie liczyć na to, że rezerwy Iskry Pasikurowice zechcą pokusić się o niespodziankę w Kątnej i wyrwać liderowi choćby remis.

Wiosna w wykonaniu graczy z Chełstowa jest daleka od optymalnej. Już dwukrotnie przegrywali walkowerami, nie docierając do Suchego Dworu (Pogoń Wrocław) i Dębiny (miejscowa Burza). Łącznie w rundzie rewanżowej zdołali wygrać tylko dwa razy (u siebie z Iskrą II i Czarnymi), ale w ostatnich czterech kolejkach nie byli w stanie zdobyć choćby punktu. Z drużyny będące w czołowej 5-6 ligi pod koniec sezonu znaleźli się na miejscu 10 w tabeli, trudno jednak nie doceniać ich potencjału, zwłaszcza na w roli gospodarza. Trzeba będzie włożyć sporo wysiłku, by móc po 90 minutach ostatniego meczu ligowego cieszyć się zwycięstwem - wierzymy jednak, że szymanowianie zechcą postawić kropkę nad i, wieńcząc ten niezły sezon wygraną. Nie jesteśmy już zależni wyłącznie od samych siebie, ale dobrym meczem i trzema punktami możemy się godnie pożegnać z tegorocznymi zmaganiami.

Zawodnikom przypominamy, że spotkanie ma zostać rozegrane na bocznym boisku Lotnika w Twardogórze - zbiórka w Szymanowie ok. godz. 12:30, na miejscu ok. godz. 13:20. Naszych sympatyków oczywiście zapraszamy na wspólną wyprawę i wsparcie przy okazji finałowej batalii tegorocznego sezonu Klasy C.