Silesia Szymanów - Victoria Zawonia (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę 15 września 2019 roku szymanowianie podejmą na boisku w Krynicznie ekipę Victorii Zawonia. Początek spotkania o godz. 11:00.

To będzie pierwsze starcie obu zespołów w historii. Zespół z Zawonii awansował z Klasy C na rok przed pojawieniem się w niej Silesii. Od tamtego czasu grywali nawet przez cztery sezony w Klasie A, by od jesieni 2017 roku ponownie rywalizować na poziomie Klasy B. W poprzednim sezonie rywalizowali w grupie III, gdzie ostatecznie zajęli trzecie miejsce, tracąc na finiszu zmagań dziesięć punktów do Dębu Dobroszyce. Bardzo dobrze radzili sobie na własnym boisku, groźni byli też w meczach wyjazdowych. Solidnie bronili, ale przede wszystkim imponowali w ofensywie, zdobywając łącznie 73 gole (najwięcej spośród całej stawki).

Obecny sezon rozpoczęli rywalizacją w rundzie wstępnej Pucharu Polski, gdzie ulegli minimalnie 0:1 Baryczy Milicz. W lidze rozpoczęli od pauzy w pierwszej kolejce i walkoweru z Kamieniem w drugiej (rywale nie stawili się na meczu), by w dwóch kolejnych dołożyć komplet punktów. Odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo na trudnym terenie we Wszemirowie (2:1), po czym rozbili u siebie Spartę Będkowo 7:0. Zajmują obecnie pozycję wicelidera, pozostając jedną z trzech drużyn, które nie straciły w tym sezonie choćby punktu w naszej grupie.

Niedzielne starcie zapowiada się więc jako najtrudniejszy jak na razie w tym sezonie sprawdzian dla naszego zespołu. Do Kryniczna przyjedzie mocna ekipa, której sprostać można będzie tylko przy maksymalnym zaangażowaniu. Początek meczu o godz. 11:00, zbiórka na miejscu o godz. 10:15.