Wygrany sparing z Cieślami

Pierwszy sparing przed rozpoczęciem sezonu 2017/18 gracze Silesii rozstrzygnęli na swoją korzyść, pokonując 5:4 (4:2) KS Cieśle.

Przez pierwsze 40 minut stroną zdecydowanie przeważającą byli szymanowianie, którzy na własnym boisku spokojnie punktowali rywali spod Oleśnicy, zdobywając 4 gole. Dorobkiem bramkowym podzielili się: Stepan Slobodian (as. Vladyslav Horblianskyi), Volodymyr Bodnar (rzut karny po zagraniu ręką rywala), zawodnik testowany (as. Tomasz Lenart) i Vl. Horblianskyi (bez asysty). Niestety, w końcówce pierwszej połowy nastąpiło mocne rozprężenie po stronie naszej drużyny, co skrzętnie wykorzystali goście, dwukrotnie pokonując Kamila Sobieraja.

Po przerwie gra się wyrównała, ale kolejne świetne szanse mieli gracze Silesii. Niestety, znów mocno zawodziła skuteczność, a piłka w najlepszych nawet sytuacjach mijała bramkę rywali. Ci natomiast odpowiedzieli trzecim golem, wykorzystując rzut karny po faulu Karola Bochenkiewicza. W końcówce spotkania nasza drużyna nieco mocniej zaatakowała, zdobywając piątego gola bezpośrednio z rzutu rożnego (uderzał Ihor Boiko). Znów jednak wkradł się błąd w ostatnich minutach spotkania i goście znaleźli się w sytuacji sam na sam, pokonując po raz czwarty tego popołudnia K. Sobieraja.

Pierwszy mecz letnich przygotowań należy ocenić przyzwoicie. Widać po kilku graczach brak ogrania spowodowany dłuższą przerwą w grze, ale można być pewnym, że powroty do zespoły Dominika Rajtera czy Tomasza Lenarta to znaczące wzmocnienia Silesii, podobnie jak np. pojawienie się w defensywie Volodmyra Bodnara, który imponuje warunkami fizycznymi i widać po jego grze spore doświadczenie, które na pewno przyda się w nadchodzącym sezonie. Warto też pamiętać, że w dzisiejszym spotkaniu zabrakło 2-3 zawodników, którzy zapewne włączą się do rywalizacji o miejsce nie tylko w meczowej kadrze, ale i wyjściowej jedenastce.

Kolejna okazja, by sprawdzić się przeciwko solidnym rywalom, już za tydzień. Szymanowianie zagrają bowiem w turnieju o Puchar Wójta w Krynicznie, rozpoczynając zmagania od starcia z Płomieniem Wisznia Mała. O szczegółach tej rywalizacji już niebawem poinformujemy,

Skład Silesii: K. Sobieraj - M. Trześniowski, V. Bodnar, D. Edelbauer, V. Horblianskyi - T. Lenart, P. Łuczak, V. Borteichuk, D. Rajter, K. Bochenkiewicz - S. Slobodian

Rezerwowi: W. Ziętek, I. Boiko, P. Szmytka, zawodnik testowany