GKS Kątna - Silesia Szymanów (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę 9 czerwca 2019 r. Silesia wybierze się do Kątnej, by zmierzyć się z liderem rozgrywek Klasy C. Początek spotkania zaplanowano na godz. 14:00.

Oba zespoły rywalizowały ze sobą dotychczas pięciokrotnie. Bilans jest bardzo wyrównany - po dwa zwycięstwa odniósł każdy z zespołów, a raz padł remis. Minimalnie lepszym bilansem bramkowym mogą się natomiast pochwalić gracze z Kątnej - po stronie ich zdobyczy widnieje liczba 16, natomiast po stronie naszej ekipy 14 zdobytych goli. Jesienią w emocjonującym starciu na boisku w Szymanowie lepsi okazali się zawodnicy Silesii, wygrywając 2:1 po golach Michała Osowskiego i Daniela Edelbauera.

W trwających rozgrywkach ekipa z Kątnej pozostaje królem swojego boiska. Tylko raz (na 9 rozegranych u siebie meczów) pozwolili rywalom wyrwać sobie punkty - tej niezwykle trudnej sztuki dokonali wiosną gracze Malinki Malin, wygrywając 3:0. To był zresztą ten moment, gdy Kątna zaliczyła delikatną zadyszkę i w dwóch kolejnych meczach schodziła z boiska pokonana (taka druga słabna seria w tym sezonie jeszcze im się nie zdarzyła). Od początku maja zanotowali jednak pięć kolejnych wygranych spotkań, odzyskując fotel lidera i zasiadając obecnie na nim z sześciopunktową przewagą nad Silesią. Skuteczny atak i solidna defensywa niedzielnych rywali jest ich znakiem rozpoznawczym. Mogą się pochwalić m.in. tylko 14 straconymi golami na własnym boisku (w 9 meczach, co czyni z nich jedną z najlepiej broniących u siebie ekip w całej lidze).

Graczom Silesii w Kątnej nie grało się dotychczas dobrze. Dwukrotnie dobrze rozpoczynali rywalizację na tamtym boisku, obejmowali prowadzenie i potrafili dłuższymi fragmentami kontrolować grę, ale ostatecznie zawsze gospodarze dochodzili do głosu. W jednym wypadku wystarczyło to do wyrwania punktu za remis, w innym pozwoliło Kątnej wygrać wyraźnie. Niedzielne spotkanie ma jednak, w przeciwieństwie do dotychczasowych starć, wymiar niezwykle istotny z punktu widzenia tabeli. Ewentualna wygrana Silesii może sprawić, że losy C-klasowej rywalizacji będą jeszcze otwarte, a strata do lidera zmniejszona do 3 punktów. Inny scenariusz w zasadzie kończy już emocje. Wierzymy, że tak się jednak nie stanie.

Zawodnikom przypominamy - zbiórka w Szymanowie ok. godz. 12:30, na miejscu o godz. 13:15. Sympatyków naszego zespołu zapraszamy do wspierania nas od godz. 14:00.